easy web builder

Spincat CNC

Bizi daha iyi tanımak için bu kısa yazıyı okuyunuz.

 • KURULUŞ - 2009 yılında bireysel bir girişim ile kurulmuştur.
 • FAALİYETLER - CNC makine imalatı, arge, tasarım, elektronik kart üretimi, CNC router bakım, onarım ve yenileme faaliyetleri.
 • ARGE  - Kendi bünyemizde lineer hareket sistemleri ve CNC kontrol sistemleri üzerine ARGE çalışmalarımız devam etmektedir.
 • FABRİKA - Ankara'da başlayan faaliyetlerimiz halen Ankara İvedik OSB'de devam etmektedir.
 • TECRÜBE - Yüzlerce makine ürettik. Farklı firmaların pekçok makinesini tamir ettik. Yıllar içinde farklı makineleri inceledik. Pekçok fuara katıldık, çoğuna da ziyaretçi olduk. Müşterilerimizin şikayet ve önerilerini dinledik. Zaman içinde ciddi bir bilgi birikimimiz oldu. Bu birikim ile daha iyi makineler üretiyoruz.
 • EĞİTİM - Mühendislik firmasıyız. Kullanıcıların makineyi tanıması ve etkin kullanması bizim için çok önemli. Eğitim konusunda zaman kısıtımız yok. Ne zaman isterseniz birebir eğitim alabilirsiniz. Ayrıca makine alsın almasın, isteyen herkez web sitemizdeki eğitimleri takip edebilir ve bu işi öğrenebilir.
 • TEKNİK DESTEK - Telefonlarımız akşam 22:00 ye kadar açık. Arayıp telefonla, whatsap görüntülü konuşma ile ve ya Teamviewer programı ile uzaktan erişim ile size teknik destek veriyoruz.

Faaliyet Çizelgesi

Kuruluşumuzdan beri yaptığımız faaliyetlerimiz.

 1. 2009 KURULUŞ -Bireysel bir girişim ile 2009 yılında firmamız kurulmuştur.
 2. 2009 İLK CNC - İlk CNC makinemizi yaklaşık 5 ay süren zorlu bir çalışma sonunda Kayseri'deki bir firmamıza gönderdik.
 3. 2010 ENDÜSTRİYEL NİTELİKLER - Arge çalışmalarımızın sonucu amatör imalattan endüstriyel nitelikli imalata geçiş yaptık.
 4. 2010 ALUMİNYUM GÖVDE - Aluminyum sigma profillerden mamül CNC router makineler üretmeye başladık. Bu makineler sökülebilme, taşınma, hafiflik, gösteriş ve imalat kolaylığı gibi özellikleri ile öne çıkıyordu.
 5. 2011 SESSİZ MOTORLAR - Kesim yapan motorlarımızın çok ses çıkardığını biliyorduk. Bu ses motorun üzerindeki hızlı dönen küçük pervaneden geliyordu. Bu fanı çıkartıp yerine yavaş dönen elektrikli ve çok büyük hacimli bir pervane taktık. Bu sayede hem daha fazla soğutma sağladık hemde motor gürültüsünü azaltmış olduk.
 6. 2012 CNC KONTROL SİSTEMİ - Bilgisayar tabanlı kontrol sistemlerindeki sıkıntıları gördük. Kullanıcılar bilgisayar ile imalat yapan makinelerdeki sorunlardan şikayet etmeye başlayınca kendi DSP kontrol sistemimizi yapmak için ARGE faaliyetlerimize başladık.
 7. 2012 YENİ MODELLER - Sektörün ihtiyacına göre büyük, küçük, güçlü ve ya hafif, ya da özel işlere yönelik cnc makineler üretmeye başladık.
 8. 2014 ÇELİK ŞASE - İşler geliştikçe makineler büyüdükçe kalite ihtiyacı da arttı. Artık çelik şaseler gündeme gelmişti. Bu işi en doğru şekli ile yaptık. 100x200 5mm kalın profillerden komple kaynaklı monoblok CNC gövdeleri ürettik. Bu gövdeleri 650 derece fırınlarda pişirip uzunca bir sürede soğumaya bıraktık. Böylece kaynak gerilimleri çekmeler ve çatlamalar kayboldu. Sonra bu şaseleri devasa CNC makinelerinde işlettik. Lineer kızak yatakları açıldı. Hareket eden yüzeylerin tümü hassas bir şekilde silindi. Tam doğrusallık, boşluksuz hassas çalışma sağlandı. Kasıntı ve sıkışma olmadığından makine ömrü uzadı.
 9. 2015 DSP KONTROL SİSTEMİ - İlk DSP yani bilgisayardan bağımsız çalışan CNC kontrol sistemimizi ürettik. Artık makinemizi çalıştırmak için bilgisayara gerek duymuyorduk. Uzun USB kablolarına, parazitlere, makine çalışırken durmalara, format, program kurulumu ve ayar yapma ihtiyaçlarından kurtulmuştuk. Makinelerimiz fişe tak-çalıştır özelliğine kavuştu.  
 10. 2016 DİĞER MARKALARA HİZMET SAĞLADIK - Yurtdışından cnc makine satın almış olan ve ya yurtiçinden makine almış fakat eğitim, bakım  onarım, teknik destek hizmetleri alamamış firmalarımıza da hizmet vermeye başladık. Spincat marka olmayan pek çok makineyi revize ederek, bakım ve onarımlarını yaparak sashiplerine kazandırdık.
 11. 2017 ViDEO EĞİTİMLERİ - Cnc makine kullanımı konusundaki  soru işaretlerinin başında eğitim geliyor. Makine almak isteyenler, çizim ve kullanım konularında tereddüt ediyorlar. Kendi çektiğimiz eğitim videolarını youtube da yayınlayarak bu konudaki ihtiyacı karşılamaya başladık.
 12. 2018 YURTDIŞI PAZARINA AÇILMAK - Yurtiçinde talep gören makinelerimizi yurtdışında da pazarlamak için gerekli yatırımları yapmaya başladık.